Bagażniki dachowe

W motoryzacji dość często w wyposażeniach samochodowych pojawiają się bagażniki dachowe. Często bowiem bywa tak, że podróżując z bagażami brakuje nam często miejsca na załadunek naszych bagaży, które chcemy zabrać na wycieczkę. Wówczas przydało by się dodatkowe miejsce na bagaże, gdyż chcielibyśmy zabrać więcej rzeczy w podróż. Z pomocą mogą przyjść bagażniki dachowe montowane na dachach pojazdów. Bagażniki na dachach umożliwiają transport różnych bagaży. Od rowerów, które są montowane na dachach w pozycji pionowej po zwykłe bagaże, torby, walizki, które zwykle zabieramy w podróż. Bagażniki dachowe są z reguły zamykane.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Jeśli chodzi o montaż bagażników na dachach samochodów, aby montaż był w ogóle możliwy wymagane jest posiadanie przez samochód relingów na dachu. Możemy spotkać także bagażniki dachowe, które mogą być montowane na pojazdach nie posiadających na dachach relingów. Relingi to nic innego, jak dwie podłużne elementy metalowe w kształcie belek leżące przy skrajnych miejscach dachu auta, równolegle do siebie i w równej odległości. Do tychże relingów dopiero są przymocowywane elementy bagażnika. Dodatkowe miejsce na dachu to bardzo dobre rozwiązanie na przewóz większej ilości rzeczy. Należy jednak pamiętać, że każdy dodatkowy bagaż na dachu pojazdu powoduje dodatkowy opór powietrza, który niekorzystnie wpływa na podróż autem.

Podróż samochodem z obładowanym bagażnikiem dachowym, może wzrosnąć zużycie paliwa w samochodzie, może także wzrosnąć zużycie elementów nadwozia samochodu z uwagi na konieczność przez samochód przewiezienia dużego ciężaru. Samochód z bagażem na dachu musi być odpowiednio zabezpieczony. Dokładnie rzecz biorąc, pamiętajmy o bezpiecznym przymocowaniu bagaży do naszego dachowego bagażnika. Zapobiegniemy wówczas wielu tragediom. Posiadając możliwość montażu w naszym samochodzie bagażnika dachowego starajmy się najpierw zawsze możliwie maksymalnie zapełnić bagażnik we wnętrzu auta, a dopiero potem zapełniajmy bagażnik znajdujący się na dachu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *