Bagażniki na narty

W wyposażeniach samochodowych możemy znaleźć takie akcesoria dodatkowe jak różnego rodzaju bagażniki dachowe. Możemy spotkać między innymi bagażniki dachowe przeznaczone do przewozu nart i desek snowboardowych. Nowoczesne bagażniki dachowe na narty są bardzo obszerne. Mogą przewieźć za jednym razem sześć par nart, bądź cztery deski snowboardowe. Bagażniki mają specjalne uchwyty. Bagażnik posiada możliwość wysuwania się zza dach samochodu co może zapobiec sytuacjom, kiedy zdejmując narty z dachu samochodu dochodzi do różnych obtarć kombinezonów narciarskich.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

W przypadku wysuwania bagażnika poza obszar auta zapobiegamy możliwości tym obtarciom. Cena za bagażniki mogące przewozić narty, czy deski snowboardowe jest dość wysoka i wynosi kilkaset złotych. Jednak wybierając się na nary warto jest zainwestować w te nowoczesne bagażniki, gdyż będziemy wówczas mieli duży komfort transportu nart, czy desek snowboardowych. Przewożenie  nart, desek snowboardowych jest nieco innym przewozem niż ma to miejsce w przypadku transportu rowerów, czy innych bagaży. Narty, czy snowboard są elementami małymi, o małych gabarytach, o płaskiej powierzchni.

Powoduje to, iż opór powietrza jaki jest stawiany przez te elementy podczas jazdy jest dość mały, a zdecydowanie mniejszy niż ma to miejsce w przypadku przewozu rowerów, które podczas przewozu na dachach samochodów, stawiane pionowo są bardzo wysokie i powodują duży opór powietrza dla samochodu podczas jazdy. Przewożąc samochodem narty niemożliwe jest wręcz transportowanie ich wewnątrz samochodu, zatem konieczna jest inwestycja w bagażnik na dachu pojazdu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *