Bagażniki rowerowe

Wraz z nadejściem wiosny, kiedy za oknami pojawia się piękna słoneczna i ciepła pogoda, zaczynamy przesiadać się z samochodów na rowery i tymi jednośladami wybieramy się w różne podróże, wycieczki krajoznawcze. Jednak czasami potrzebujemy nasze rowery przetransportować w dalekie miejsce i tam zacząć podróżować tym jednośladem. Takie sytuacje mają miejsce na przykład przy wyjazdach na wakacje. Chcielibyśmy tam – nad morzem, jeziorem, czy w górach – móc skorzystać z relaksującej wycieczki rowerowej, jednak odległość nad to miejsce czasem jest bardzo duża i potrzebujemy nasze rowery przetransportować do docelowego miejsca wakacyjnego odpoczynku.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Wówczas z pomocą przychodzą nam specjalne bagażniki na rowery, które możemy zamontować do zewnętrznej strony naszego auta. Obecnie produkuje się bagażniki o możliwości instalacji na dachu auta, bądź z tyłu samochodów. Bagażniki są do użycia nie tylko w samochodach osobowych, ale także i w autobusach – co jest bardzo praktyczne i pomocne dla pasażerów, turystów podróżujących na wczasy, na odpoczynek autokarami. Bagażniki montowane na dachach naszych samochodów w większości przypadków mogą pomieścić maksymalnie do czterech rowerów umiejscowionych obok siebie, równolegle do siebie. Bagażniki mogą być także montowane z tyłu pojazdu. W sprzedaży jest specjalna platforma, która umożliwia przewóz rowerów.

Platformy te są wyposażane w oddzielne, dodatkowe oświetlenia, tak, aby nasz pojazd był dobrze widoczny, bezpieczny, oraz platformy posiadają także miejsca na montaż rejestracji, gdyż rowery wiezione z tyłu będą z pewnością przysłaniać naszą tylną tablicę rejestracyjną. Gdyby porównać te dwie metody przewozu samochodowego rowerów, to wydaje się, że obie są ciekawe, praktyczne. Jednak być może lepiej jest skłaniać się ku bagażnikom zamontowanym z tyłu pojazdu, gdyż rowery na dachach pojazdów, podczas szybszej jazdy mogą stawiać większe opory powietrza i jazda samochodem będzie trudniejsza i bardziej hałaśliwa dla pasażerów – łącznie z kierowcą – znajdujących się w pojeździe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *