Opony zimowe

Na rynku oponiarskim znajdziemy w ofertach opony zimowe. Są one nieco inne od letnich. Produkowane są one z materiałów, jakimi są guma oraz krzem. Te materiały zapewniają dobrą przyczepność do jezdni w przypadku, gdy temperatura nie przekracza siedmiu stopni Celsjusza. Opony zimowe różnią się ponadto od opon letnich bieżnikiem. Bieżnik opony zimowej posiada dość duże rowki, oraz duże kostki. Rowki umożliwiają między innymi dobre odprowadzenie wody z opony, dobrą przyczepność do drogi, oraz umożliwiają odprowadzenie śniegu, błota pośniegowego, co w zimie jest istotne.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Jeśli chodzi o przechowywanie opon, których aktualnie nieużywany, a które nadają się do użytku, to powinniśmy spełnić pewne wymogi, które sprawią, iż w momencie potrzeby ich montażu nie stracą one na swoich właściwościach. Otóż, miejsce, w którym będziemy trzymać na przykład opony letnie w porze zimowej, powinno być miejscem przewiewnym, suchym. Istnieje kilka metod przechowywania opon. Opony możemy bowiem układać w pozycji poziomej, układając je jedne na drugie, możemy układać w pozycji stojącej obok siebie, a także możemy je zawieszać. Jednak są specjalne wymogi i kryteria, według których dany rodzaj opon może być przechowywany w jeden z wymienionych wyżej sposobów przechowywania. Z oponami zimowymi wiąże się nieodłącznie temat łańcuchów.

Wyjeżdżają bowiem w góry możemy mieć sytuacje na drogach, kiedy będzie konieczne założenie łańcuchów na koła, aby móc przemieścić się dalej drogą do celu. Łańuchy umożliwiają lepszą przyczepność do drogi i umożliwiają powolną, ale ciągłą jazdę po zaśnieżonych drogach. Opony dostępne na rynku są różnych firm. Jest wiele producentów produkujących opony o lepszej, bądź nieco gorszej jakości. Zakup kompletu opon wiąże się z dość dużymi kosztami. Wymiana opon to także wydatek. Zużycie opon w dużym stopniu zależy od stylu naszej jazdy samochodem. Jeśli jeździmy agresywnie, to możemy się spodziewać, iż nasze opony nie będą nam służyć zbyt długo. Są opony, które są przypisane na daną stronę samochody – na tył samochodu, na prawą, czy lewą stronę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *